KAYNAKLI BASINÇLI VE ATMOSFERİK TANKLAR

“Depolama tankı” terimi oldukça geniş bir tanıma sahiptir. Yeterince basit görünse de, bir depolama tankı insandan insana ve endüstriden sanayiye değişecektir. Özel imal edilmiş depolama tankları, organik sıvıları, organik olmayan sıvıları, buharları veya katı maddeleri içerecek şekilde tasarlanabilir ve üretilebilir. Bu özel tanklar, bir müşterinin ihtiyacı ve kullanımı göz önünde bulundurularak özel olarak tasarlanmış ve üretilmiştir. Depolama tanklarının bulunabileceği endüstriler tipik olarak iyi, sıvı ve / veya buhar üreten veya üreten endüstrilerdir.

ENDÜSTRİEL VE DOMESTİK TANKLARINIZI SİZİN İSTEĞİNİZE GÖRE DİZAYN EDİYORUZ

Küresel depolama tankları – Küresel depolama tankları, yüksek basınçlı sıvıların depolanması için kullanılır. Kavisli şekil küresel tankları çok güçlü kılar. Gerilmelerin kürenin yüzeyleri üzerinde hem içten hem de dıştan eşit dağılımı, genellikle zayıf noktalar olmadığı anlamına gelir. Bununla birlikte küreler, silindirik gemilere göre üretime çok daha maliyetlidir. Küresel depolama tanklarının bir avantajı, birim hacim başına diğer herhangi bir gemi şeklinden daha küçük bir yüzey alanına sahip olmalarıdır. Bu, daha sıcak çevreden küredeki sıvıya aktarılan ısı miktarı anlamına gelir.

Silindirik Depolama Tankları – Silindirler, kürelerden daha az üretilmeleri nedeniyle depolama için yaygın olarak kullanılmaktadır. Bununla birlikte, silindirler, her bir uçtaki zayıf nokta nedeniyle küreler kadar güçlü değildir. Takılan yarım küre veya yuvarlak uçlar bu zayıflığı azaltır. Bütün silindir, benzer kapasitede mukayese edilebilir bir küresel gemiden daha kalın malzemeden imal edilirse, depolama basıncı bir küreninkine benzer olabilir.

Sabit Çatı Depolama Tankları – Sabit çatı depoları genellikle inşa edilmesi en az pahalı olanlardır. Genellikle, sıvıları depolamak için kabul edilebilir minimum ekipman olarak kabul edilirler. Tipik bir sabit çatı deposu, tank kabuğuna kalıcı olarak sabitlenmiş koni veya kubbe şeklindeki bir çatıya sahip silindirik bir çelik kovandan oluşur. Depolama tankları genellikle tamamen kaynaklıdır ve hem sıvı hem de buhar için tasarlanmıştır. Sabit havalandırma tanklarına genellikle bir havalandırma valfi monte edilir. Bu, tankın hafif bir iç basınçta veya vakumda çalışmasına izin verir. Bu valf, sıcaklık, barometrik basınç veya sıvı seviyesinde sadece çok küçük değişiklikler sırasında buharların serbest kalmasını önler.

Yüzer Tavan Tankları – Yüzer tavanlı depolama tankları, esas olarak atmosferik basınca yakın depolarda kullanılır. Yüzer tavanlar, ürün yüzeyi ve tavan arasında sabit bir minimum boşluk sağlamak ve tankın çevresi ile yüzer tavan arasında sürekli bir sızdırmazlık sağlamak için tankın çerçevesi içinde dikey olarak hareket edecek şekilde tasarlanmıştır. Bunlar çevreye veya sabit bir çatıya sahip bir türe maruz kalan bir tipte yapılabilir. Dış sabit tavanlı iç yüzer tavanlı tanklar, kar veya su birikimi, yüzdürme işlemini etkilediğinden yoğun kar yağışlı alanlarda kullanılır.

Depolama tankları birkaç farklı malzemeden üretilebilir. Tankınız için seçtiğiniz yazıyı, depoyu nasıl kullanacağınıza, depolamayı planladığınız malzemeye ve depolayacağınız koşullara bağlı olarak belirleyeceksiniz.

Paslanmaz Çelik – Paslanmaz çelik, depolama tankları için ve iyi bir sebeple yaygın bir seçenektir. Kaynaklı paslanmaz çelik tanklar da inanılmaz derecede dayanıklıdır. Paslanmaz çelik, korozyona, paslanmaya, yangına ve UV ışığına karşı dayanıklılık sağlar, bu da bu tankların kaynaklı çelik veya betondan oldukça uzun sürdüğü anlamına gelir. Kaynaklı bir paslanmaz çelik tank da sızıntı yapmayan bir depolama çözümüdür, yani içinde sakladığınız şeyin içeride kalacağına güvenebilirsiniz. Su ve gıda maddelerinin kimyasal gübre ve petrol ürünlerine depolanmasından çeşitli kullanımlara izin vermek için paslanmaz çelik tankın içine çeşitli kaplamalar eklenebilir.

Paslanmaz çelik de oldukça uygun fiyatlı bir uzun ömürlüdür. Sahiplik maliyeti, beton veya cıvatalı çelik tanklardan daha düşüktür. Paslanmaz çelik tanklar, les bakım gerektirir ve daha uzun süre dayanır. Ek olarak, paslanmaz çelik tanklar çevre dostu bir depolama seçeneğidir. Tank kaldırıldıktan sonra paslanmaz çelik tamamen geri dönüştürülebilir ve bugün kullanılmakta olan yeni paslanmaz çeliğin yarısından fazlası geri dönüştürülmüş malzemeden üretilmiştir.

Karbon Çelik – Karbon çeliği, paslanmaz çelikten daha yüksek karbon içeriğine sahiptir. Daha büyük miktarlarda karbon nedeniyle, bu malzeme ile oluşturulan tanklar daha iyi ısı dağılımı sunar. Bu, tanklarının içeriğini ısıtmayı planlayan müşteriler için yararlıdır. Karbon çeliği ayrıca, endüstriyel bir tankta ve ayrıca dövülebilir nitelikte önemli bir kalitedir. Yüksek karbon içeriği, çeliği diğer çeliklere göre daha sert ve daha güçlü yapar. Karbon çeliğinden üretilen tanklar daha uygun maliyetli olma eğilimindedir. Karbon çeliğinden yapılmış bir tank, paslanmaz çelik bir tanktan daha az malzeme gerektirirken, malzemeler egzotik metal tanklar için kullanılanlardan daha ucuzdur. Tankın kapalı veya kapalı olarak depolanacağı durumlarda karbon çeliği genellikle tercih edilir. Karbon çeliği paslanmaya daha eğilimli olduğu için, bu tankları iç mekana yerleştirmek en iyisidir.

Fun Facts

SİZİN İÇİN EN İYİ ALTERNATİFLER BİZDE

0

BİTİRİLEN PROJELER

0

YURT DIŞI SATIŞLAR

0

YURT İÇİ SATIŞLAR

0

ÜRETİMDE OLANLAR

PROJELERİNİZİN ÇÖZÜM ORTAĞI OLADUĞUMUZ 10.YIL

PROJE ORTAĞINIZ İÇİN

BİZİ ARAYIN

BENZER ÜRÜNLER

BOYLER VE AKÜMÜLASYON TANKLARI

TÜRKİYENİN EN İYİ BOYLAR VE AKÜMÜLASYON TANKLARINI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYIN

ISITICILI VE ISITICISIZ YAKIT TANKLARI

Aliquam ultrices venenatis mauris. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et.

KAYNAKLI MONOBLOK TANKLAR

Aliquam ultrices venenatis mauris. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et.

ONLİE KATOLOG İÇİN TIKLAYIIZ